SMART Protokolü

SMART Protokolü

    Halk arasında ‘Siyah Dolgu’ olarak bilinen Amalgam dolgu materyalleri yüksek miktarda civa içerir ve siyah rengi dolayısıyla estetik bir görüntü oluşturmaz. Geçmişte sıklıkla kullanılan ancak günümüzde yerini daha biyouyumlu materyallere bırakan amalgam dolgular beyaz kompozit dolgular ile değiştirilebilir.

    Bunun için genellikle 1 seans ve 1 saat yeterli bir tedavi süresidir.

     Bilimsel yayınlara göre amalgamın içindeki civa materyali

https://www.traditionrolex.com/32

söküm esnasında yüksek oranda açığa çıkmakta hem hasta hem de tedaviyi gerçekleştiren diş hekimi için toksik tehlike oluşturmaktadır.

    Bunu önlemek için kliniğimizde bu protokol esnasında açığa çıkan civa materyalini ve aerosolü emmek için özel vakum cihazları kullanılmaktadır.

    Amalgam sökümü ve smart protokolü hakkında daha ayrıntılı bilgi, fiyat, süreç ve randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hasta danışanlarımız en kısa sürede geri dönüş sağlayarak sizi bilgilendirecektir.

DEFY DENT Yenilik, Bakım, Deneyim

Estetik diş hekimliği, günümüzde bir çok diş hekimliği branşının multidisipliner şekilde çalışarak farklı yöntemler ve materyaller ile kişiye özel bir gülüş dizayn edilmesini ve de estetik,sağlık ve fonksiyonun sağlanmasıyla birlikte hastanın yüz yapısına en uygun diş yapısı, rengi ve formunu hastaya kazandırmak olarak ifade edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK TEDAVİLER

DEFY DENT AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

İletişim Bilgileri

Bizimle iletişime geçerek, ağız ve diş sağlığınız konusunda bilgi alabilirsiniz. Sizleri kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

İletişim Formu

Bizimle iletişime geçerek, ağız ve diş sağlığınız konusunda bilgi alabilirsiniz. Sizleri kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Online Randevu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak hızlı bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.
Open chat
1
Yardımcı Olabilir miyiz?
Scan the code
Defy Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğine Hoş Geldiniz 👋
Nasıl Yardımcı Olabilirim?