Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi

Endodontik Tedavi Nasıl Yapılır?

    Endodontik tedavinin ilk basamağında hastanın ağrı hissetmemesi için tedavi edilecek dişe lokal anestezi uygulanır. Sonrasında rubber dam dediğimiz non- alerjik lastik örtüler altında dişin hasar görmüş sert dokuları uzaklaştırılarak dişin canlılığını sağlayan pulpa odasına ulaşılır. Pulpa odası, sinir ve damar paketlerince zengin dişin vitalitesini devam ettiren bölümüdür Buradaki enfekte olmuş pulpa dokusu kanal eğesi dediğimiz sistemlerle kanaldan uzaklaştırılır. Diş kanal sisteminin irrigasyonunu sağlamak için kanal sistemi kimyasal solüsyonlar ile yıkanır. Böylece uzaklaştırılan pulpa yerine biomateryallerle dolum sağlamak için gerekli alan sağlanmış olur.

Kök Kanal Tedavisi Röntgen Üzerinden Anlaşılır Mı?

     Kullanılan biomateryaller radyoopak yapıda olduğu için alınan bitim röntgenlerinde kök kanal sisteminin yeniden doldurulmuş hali ayrıntılı bir şekilde izlenebilir.

DEFY DENT Yenilik, Bakım, Deneyim

Estetik diş hekimliği, günümüzde bir çok diş hekimliği branşının multidisipliner şekilde çalışarak farklı yöntemler ve materyaller ile kişiye özel bir gülüş dizayn edilmesini ve de estetik,sağlık ve fonksiyonun sağlanmasıyla birlikte hastanın yüz yapısına en uygun diş yapısı, rengi ve formunu hastaya kazandırmak olarak ifade edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK TEDAVİLER

DEFY DENT AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

İletişim Bilgileri

Bizimle iletişime geçerek, ağız ve diş sağlığınız konusunda bilgi alabilirsiniz. Sizleri kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

İletişim Formu

Bizimle iletişime geçerek, ağız ve diş sağlığınız konusunda bilgi alabilirsiniz. Sizleri kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Online Randevu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak hızlı bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.
Open chat
1
Yardımcı Olabilir miyiz?
Scan the code
Defy Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğine Hoş Geldiniz 👋
Nasıl Yardımcı Olabilirim?