Diş Sıkma ve Gıcırdatma

Diş Sıkma ve Gıcırdatma

     Temporamandibular eklem (TME), dış kulak yolunun hemen önünde temporal kemiğin altındaki fossa (çukur) ile alt çene kondili arasında yer alan birçok ligament ve kas yapısına sahip kompleks yapıda bir eklemdir.

     Toplumumuzda yüksek oranda gözlemlenen temporomandibuler eklem (TME) rahatsızlıkları çene ve baş bölgesinde sıklıkla görülen ağrılar, ağız açmada kısıtlılık, ağız açma sırasında çeşitli istenmeyen sesler, sırt ve boyun ağrıları gibi pek çok semptomla bireylerin yaşam kalitesini ciddi anlamda etkilemektedir. Tüm bu semptomlar tedavi edilmediği takdirde ilerlemekte ve temporomandibular eklem yapısında hiç istemediğimiz kalıcı hasara sebep olabilmektedir.

DEFY DENT Yenilik, Bakım, Deneyim

Estetik diş hekimliği, günümüzde bir çok diş hekimliği branşının multidisipliner şekilde çalışarak farklı yöntemler ve materyaller ile kişiye özel bir gülüş dizayn edilmesini ve de estetik,sağlık ve fonksiyonun sağlanmasıyla birlikte hastanın yüz yapısına en uygun diş yapısı, rengi ve formunu hastaya kazandırmak olarak ifade edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK TEDAVİLER

DEFY DENT AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

İletişim Bilgileri

Bizimle iletişime geçerek, ağız ve diş sağlığınız konusunda bilgi alabilirsiniz. Sizleri kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

İletişim Formu

Bizimle iletişime geçerek, ağız ve diş sağlığınız konusunda bilgi alabilirsiniz. Sizleri kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Online Randevu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak hızlı bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.
Open chat
1
Yardımcı Olabilir miyiz?
Scan the code
Defy Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğine Hoş Geldiniz 👋
Nasıl Yardımcı Olabilirim?