Estetik Gülüş Tasarımı Nedir?

Estetik Gülüş Tasarımı Nedir?

     Günümüzde güzellik kavramlarının popülerleşmesi ile hastalarımızın daha estetik gülüşlere sahip olma isteği öncelik kazanmaktadır. Yüz ve dişleri bir bütün olarak değerlendirdiğimizde orantılı estetik güzelliği elde etmek için kişiye özel gülüş tasarımı uygulamaları hastalarımızın en çok talep ettiği tedaviler arasında ilk sırayı almıştır. Estetik Gülüş Tasarımı, dişin doğal yapısını taklit ederek hastaya fonksiyon ve estetik kazandıran tedaviler bütünüdür. Multidisipliner bir iş birliği içinde diş eti estetiğini, eksik dişlerin tamamlanmasını, ağız hijyeninin yükseltilmesini ve diş renklerinin daha sağlıklı bir beyazlığa getirilmesini kapsar.

 

 

 

Estetik Gülüş Tasarımı Süreci Nasıl Gerçekleşiyor?

     Dişler yıllar içerisinde çeşitli aşınmalar sonucu madde kayıpları ve renklenmeler yaşayabilir. Dişlere hem eski fonksiyonunu kazandırmak hem de estetik olarak restore etmek için ilk aşama tedavi planlamasını yapıyoruz. Kişiye özel gülüş tasarımında hastamızın başlangıç fotoğraflarını aldıktan sonra kişisel beklentilerine cevap oluşturmak için en estetik ve en doğal tasarımı yapma sürecine giriyoruz. Hastamızın ilk ölçülerini aldıktan sonra prova için ürettiğimiz ön tasarım dişler ile hastamızın beklentisine en uygun kaplamaları hastamızın ağzında birebir gösterme imkanı sunuyoruz. Hasta onayımızı aldıktan sonra restorasyonların final üretim sürecini gerçekleştiriyoruz. Böylece hastamızı da bu dijital sürece katarak öngörülebilir ve tatmin edici sonuçlar elde ediyoruz.

 

Estetik Gülüş Tasarımı Süreci Ne Kadar Sürede Tamamlanıyor?

 

     Gülüş tasarımı süreci kliniğimizde planlamadan simantasyona her aşamasında büyük bir titizlik ve özenle çalıştığımız bir süreç. Estetik gülüş tasarımı 7-10 gün arasında tamamlanıyor.

DEFY DENT Yenilik, Bakım, Deneyim

Estetik diş hekimliği, günümüzde bir çok diş hekimliği branşının multidisipliner şekilde çalışarak farklı yöntemler ve materyaller ile kişiye özel bir gülüş dizayn edilmesini ve de estetik,sağlık ve fonksiyonun sağlanmasıyla birlikte hastanın yüz yapısına en uygun diş yapısı, rengi ve formunu hastaya kazandırmak olarak ifade edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK TEDAVİLER

DEFY DENT AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

İletişim Bilgileri

Bizimle iletişime geçerek, ağız ve diş sağlığınız konusunda bilgi alabilirsiniz. Sizleri kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

İletişim Formu

Bizimle iletişime geçerek, ağız ve diş sağlığınız konusunda bilgi alabilirsiniz. Sizleri kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Online Randevu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak hızlı bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.
Open chat
1
Yardımcı Olabilir miyiz?
Scan the code
Defy Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğine Hoş Geldiniz 👋
Nasıl Yardımcı Olabilirim?