Bonding Uygulaması

Bonding Uygulaması

 
     Bonding uygulaması diş sert dokusu üzerinde herhangi bir işlem gerçekleştirmeden kompozit materyalin diş üzerinde şekillendirilmesiyle gerçekleştirilen bir estetik diş hekimliği uygulamasıdır. Uygulama sırasında diş sert dokusundan aşındırma yapılmaması ve geri dönüşü olan bir estetik uygulama olması bonding uygulamalarının sıklıkla tercih edilme sebepleri arasındadır.
    Kompozit veneerler diğer adıyla bonding uygulamaları hastalarımızın estetik beklentilerine ve tedavi ihtiyacına göre diş yüzeyinin belli bir bölgesine uygulanabileceği gibi tüm diş yüzeyine de uygulanabilir.

Bonding Uygulaması Kaç Seans Sürer?

     Kompozit Veneer tedavisinde süreç hastalarımızın istek ve şikayetlerine göre ilerler. Bonding uygulaması uygulanacak diş sayısına göre tek seansta bitirilebileceği gibi çoklu seanslar da planlanabilir. İlk seans beyazlatma işlemi gerçekleştirilir. Beyazlatma işlemi sonrası diş yüzeyinin kompozit materyale adezyon/yapışma gerçekleştirmesi için 2 hafta süreyle beklenir. Bonding uygulaması alt ve üst çenede tedavi edilecek dişlerin sayısına göre planlanır. Aynı seansta 3-4 saat işlem süresi içinde tedavi ve bitim işlemleri tamamlanır. Tedavi edilecek diş sayısının fazla olduğu durumlarda hastamızı yormamak için süreç iki seansa bölünebilir. Tedavi bitiminde hastaya kontrol seansı için randevu verilir. Kontrol seansında diş yüzeylerinde ve formlarında gerekli görülen son düzeltmeler gerçekleştirilir.

Kimler Bonding Tedavisini Tercih Edebilir?

     Diş yüzeyinde kesme işlemi yapılmasını tercih etmeyen ama daha beyaz ve daha estetik bir gülümsemeye sahip olmak isteyen hastalarımız ilk tercih olarak Kompozit veneerleri tercih edebilirler. Bonding uygulamaları ile kink dişleri tedavi edebilir, dişler arası boşlukları kapatabilir, dişlerde renk ve form değişikliği uygulamalarını kolaylıkla gerçekleştirebiliriz.

DEFY DENT Yenilik, Bakım, Deneyim

Estetik diş hekimliği, günümüzde bir çok diş hekimliği branşının multidisipliner şekilde çalışarak farklı yöntemler ve materyaller ile kişiye özel bir gülüş dizayn edilmesini ve de estetik,sağlık ve fonksiyonun sağlanmasıyla birlikte hastanın yüz yapısına en uygun diş yapısı, rengi ve formunu hastaya kazandırmak olarak ifade edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK TEDAVİLER

DEFY DENT AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

İletişim Bilgileri

Bizimle iletişime geçerek, ağız ve diş sağlığınız konusunda bilgi alabilirsiniz. Sizleri kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

İletişim Formu

Bizimle iletişime geçerek, ağız ve diş sağlığınız konusunda bilgi alabilirsiniz. Sizleri kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Online Randevu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak hızlı bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.
Open chat
1
Yardımcı Olabilir miyiz?
Scan the code
Defy Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğine Hoş Geldiniz 👋
Nasıl Yardımcı Olabilirim?