No Prep Veeneer Nedir?

No Prep Veeneer Nedir?

     Estetik diş tedavilerinin en çok tercih edilen seçeneklerinden olan no prep veneer / prepless veneerler de diş yüzeylerinden herhangi bir aşındırma yapmaya gerek yoktur. Laminate veneer (yaprak kaplama) tedavilerinde uygulanan yöntemle diş yüzeylerine yaprak porselenlerin yerleştirilmesi sırasında çok güçlü adezyon materyalleri kullanılır. Daha iyi bir bağlanma için diş yüzeyine uygulanan materyallerle pürüzlendirme hazırlık işlemi uygulanır.

     No prep veneer / prepless veneer uygulamalarında diş yüzeylerinin kron kaplama tedavilerinde olduğu kadar küçültülmesine gerek yoktur. Çoğu zaman diş yüzeyinden minimal madde kaldırarak ya da hiç madde kaldırmadan gülüş tasarımı tedavisinin tamamlanması mümkündür.

 

     Ultra ince seramik ve kompozit materyallerin kullanıldığı yaprak kaplamalarda dişlerin orijinal yapısı korunarak daha estetik, daha beyaz bir gülüşe sahip olmak mümkündür.

     No prep veneer ve minimal prep veneer uygulamaları hem alt hem de üst dişlere uygulanabilir. Eğer estetik olarak uyumlu ve kusursuz bir görüntü yaratılmak isteniyorsa, hem üst hem de alt çenedeki 10’ar dişe veneer uygulaması yaptırmak istenilen sonucu verecektir. Elbette burada uygulamanın gerçekleştirileceği diş sayısı hastaların taleplerine, bütçelerine ve diş hekimi tarafından verilecek olan tavsiyelere bağlıdır.

No Prep / Minimal Prep Veneer Uygulamaları Neden Gerekli?

     Diş üzerinde pürüzlendirme ya da aşındırma gerekmez, böylelikle kişinin kendi dişleri korunmuş olur,
Dişlerdeki renk değişimlerinin ve ayrıklıkların çok fazla olmadığı durumlarda hızlı ve estetik sonuç elde edilmesini sağlar,
Dişlerin ölçüsü alınarak üretildikleri ve dişlerin üzerine özel bir teknikle yapıştırıldıkları için dişten destek alırlar, darbelerde zarar görmezler ve diş içten çürüse bile kaplamalarda hasar oluşmaz.

No Prep / Minimal Prep Veneer Hangi Durumlarda Uygulanır?

     No Prep / Minimal Prep Veneer genellikle ön dişlere uygulanan laminate veneer yöntemi dişlerde aşındırma gerektirir. Fakat ön dişlerde ya da gülme hattında herhangi bir deformasyon, çürük, düzensizlik ya da çatlak ve kırık gibi hasarlar bulunmuyorsa herhangi bir aşındırma işlemine gerek yoktur ve no prep veneer uygulaması gerçekleştirilebilir. Fakat bazı durumlarda az miktarda aşındırma gerekebilir ve minimal prep veneer uygulamasına başvurulabilir.

DEFY DENT Yenilik, Bakım, Deneyim

Estetik diş hekimliği, günümüzde bir çok diş hekimliği branşının multidisipliner şekilde çalışarak farklı yöntemler ve materyaller ile kişiye özel bir gülüş dizayn edilmesini ve de estetik,sağlık ve fonksiyonun sağlanmasıyla birlikte hastanın yüz yapısına en uygun diş yapısı, rengi ve formunu hastaya kazandırmak olarak ifade edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK TEDAVİLER

DEFY DENT AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

İletişim Bilgileri

Bizimle iletişime geçerek, ağız ve diş sağlığınız konusunda bilgi alabilirsiniz. Sizleri kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

İletişim Formu

Bizimle iletişime geçerek, ağız ve diş sağlığınız konusunda bilgi alabilirsiniz. Sizleri kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Online Randevu

Aşağıdaki formu eksiksiz doldurarak hızlı bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.
Open chat
1
Yardımcı Olabilir miyiz?
Scan the code
Defy Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğine Hoş Geldiniz 👋
Nasıl Yardımcı Olabilirim?